Dlaczego warto zainwestować w śpiworek dla dziecka do spania?

Kompletując wyprawkę dla dziecka warto pamiętać o czymś do przykrycia. W końcu noworodek spędza większość dnia na spaniu. Dobrym rozwiązaniem będzie śpiworek do spania, który sprawdzi się zarówno dla noworodka jak i starszego dziecka.

Opatulanie dziecka kocykiem nie zawsze jest łatwe. Często coś się zsuwa i odwija szczególnie podczas podnoszenia. Ponadto bardziej ruchliwy maluch lubi się z niego rozkopywać, w ten sposób ciągle trzeba przykrywać go na nowo. Z tego powodu rodzice chętnie wybierają dla swoich pociech śpiworki, które pozwalają spać opiekunom bez obawy o to, że dziecko się odkryje i zmarznie. Dodatkowo śpiworki pełnią także funkcję uspokajającą i wyciszającą malca zapewniając mu spokojny sen.

Śpiworek dla niemowlęcia, dlaczego warto kupić?

To pytanie zadaje sobie spora część rodziców. Dlatego warto się zapoznać z jego zaletami i może zdecydować się na dodanie go do wyprawki swojego dziecka.

Spokojny sen dziecka

Rodząc się, dziecko zostaje zabrane ze znanego mu środowiska. Dlatego zajmuje mu trochę czasu przyzwyczajenie się do nowej sytuacji i odczucie bezpieczeństwa. W takiej sytuacji jest wrażliwe na wszystkie bodźce z otoczenia. Ze snu może go wybudzić spadający kocyk lub zmarznięte stópki. Istnieje także ryzyko nasunięcia materiału na twarz dziecka — którego maluch sam sobie nie ściągnie. Z tego powodu popularne są śpiworki do spania, które otulają dziecko, jednocześnie nie krępując jego ruchów np.https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/pokoj-maluszka/spiworki. Zapewniają mu ciepło i komfort pozwalając na odpowiedni wypoczynek. Rodzic nie musi się martwić zsuwaniem się lub zakryciem buzi przez dziecko, gdyż taki produkt jest dobrze dopasowany do malca. W dodatku dobrze się sprawdza nie tylko do łóżeczka, ale również na spacerze — zimę w wersji ocieplanej. W ten sposób maluszek ma zapewniony spokojny sen niezależnie od tego, czy jest w domu, czy na zewnątrz.

Zalety śpiworków dla dzieci

Śpiworki doskonale sprawdzają się do łóżeczka, wózka, bujaczka, a nawet w podróży. Dlaczego warto śpiworek dla niemowlęcia wybrać zamiast zwykłego kocyka? Ponieważ umożliwia spokojny sen malcowi, zapewniając mu ciepło i odpowiednie otulenie. Ponadto nie spada i nie da się go zgubić jak w przypadku zwykłego kocyka. Może być używany samodzielnie bądź z dodatkowym kocykiem. Jednak sam w sobie gwarantuje odpowiedni komfort cieplny. Odpowiednie dopasowanie nie tylko zapewnia ciepło, ale także daje poczucie bezpieczeństwa dziecku. Dodatkowo zabezpieczone stópki są chronione przed zimnem, dzięki czemu maluch nie odczuwa dyskomfortu. W odróżnieniu od otulaczy śpiworki pozwalają na swobodne poruszanie się, nie krępując ruchów i nie wpływając na rozwój pociechy. Jednocześnie nie ryzykuje się nakryciem głowy przez dziecko mogącym zagrażać jego życiu. Zatem jaki śpiworek do niemowlaka będzie odpowiedni? Przede wszystkim taki, który będzie uniwersalny i dopasowany do dziecka. Ponadto wykonany z bezpiecznych materiałów niepowodujący podrażnień.

Na co zwrócić uwagę kupując śpiworek dla niemowlaka?

Kupując śpiworek dla niemowlęcia, na co zwrócić uwagę, aby spełniał swoją funkcję? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał wykonania. Śpiworek powinien być wykonany z naturalnego materiału takiego jak bawełna. Tego typu materiał zagwarantuje właściwości oddychające i odprowadzające wilgoć. Ponadto bawełna gwarantuje bezpieczeństwo malca bez ryzyka podrażnień delikatnej skóry i reakcji alergicznych dzięki swojej hipoalergiczności. Dodatkowo taki materiał jest lekki i wytrzymały. Wypełnieniem śpiworka zazwyczaj jest poliester, który dobrze ogrzewa i nie dopuszcza do rozwoju mikroorganizmów. Ważna jest również możliwość prania śpiworka umożliwiająca utrzymanie go w czystości. Dosyć istotne przy maluszkach jest także zapinanie śpiworka. Dobrze, aby produkt był rozpinany zarówno na dole, jak i na górze — dzięki temu łatwiej będzie zmienić pieluszkę, bez całkowitego wyjmowania dziecka.

Gdy już wiadomo, jaki powinien być śpiworek — pozostaje pytanie, gdzie kupić śpiworek dla niemowlaka? Znalezienie tego produktu nie będzie trudnym wyzwaniem. Śpiworki dostępne są w większości sklepów z artykułami dla dzieci, można je także znaleźć w sklepach internetowych oferujących produkty dla dzieci i niemowląt. Wybierając śpiworek, warto jednak rozejrzeć się za ofertami w znanych sklepach, gwarantujących produkty wysokiej jakości z odpowiednimi certyfikatami, dzięki czemu uzyska się pewność co do bezpieczeństwa i jakości produktu.