Jak przygotować rośliny do transportu przed przeprowadzką

Transport kwiatów przy przeprowadzce to nie lada wyzwanie. Warto więc przed podjęciem jakichkolwiek działań zapoznać się z informacjami na temat tego, w jaki sposób należy przygotować rośliny do takiej podróży. Poznaj pięć kroków, które pokażą Ci jak poprawnie przeprowadzić proces transportu kwiatów.

Krok I – Oceń stan faktyczny Twoich roślin

W pierwszej kolejności musisz dokładnie przeanalizować stan Twoich kwiatów. Jest to istotne, bowiem jeśli którykolwiek kwiat byłby zaatakowany przez szkodniki, reszta roślin mogłaby także ulec zniszczeniu podczas transportu. Warto zatem wyeliminować tego rodzaju ryzyko, nie pomijając właśnie tego kroku. Jeśli Twoje rośliny są w dobrej kondycji, pamiętaj, aby dzień przed transportem nie podlewać i nie nawozić kwiatów, tak aby ich ziemia w dniu przeprowadzki była możliwie jak najbardziej sucha.

Krok II – Przesadzanie

Jeśli transport kwiatów związany jest z długą, międzynarodową trasą warto zastanowić się nad przesadzeniem kwiatów, zwłaszcza jeśli obecnie są one zasadzone w wyjątkowo cennych donicach. Zdecydowanie lepiej będzie, jeśli Twoje kwiaty wyruszą w trasę w lekkich i najlepiej nietłukących się naczyniach.

Krok III – Pakowanie

Jeśli wiesz już, jakie rośliny zabierasz ze sobą, czas, abyś dowiedział się, jak odpowiednio je spakować. Nie musisz w tym celu wykorzystywać specjalnego pojemnika do transportu kwiatów ciętych czy też doniczkowych. Wystarczy odpowiedniej wielkości karton. Mniejsze doniczki można owinąć papierem, tak aby stały stabilnie. Do jednego kartonu można zapakować kilka doniczek, warto jednak wówczas rozdzielić je chociażby gazetą, tak aby wypełnić pustą przestrzeń, która mogłaby spowodować, iż kwiaty przewróciłyby się podczas transportu. W przypadku większych roślin nie ma konieczności pakowania ich do kartonu. Należy jednakże zabezpieczyć donicę chociażby folią lub workiem, tak aby ziemia nie wydostawała się na zewnątrz. Warto również szczególnie zadbać o mocno rozgałęzione rośliny. Wystające gałęzie należy przywiązać, co zmniejszy ryzyko połamania ich w transporcie. Warto podkreślić, iż dobrze byłoby, aby wszystkie kartony na czas podróży pozostały otwarte, tak aby w trakcie transportu kwiaty cięte i doniczkowe mogły oddychać.

Krok IV – Umocowanie

Tak przygotowane rośliny można przeznaczyć do transportu. Kwiaty powinny zostać wyniesione w ostatniej kolejności, po wyniesieniu wszystkich innych rzeczy, zabieranych przy przeprowadzce. W tej materii najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zajmują się usługami związanymi z przeprowadzkami, jak na przykład firma Max-Przeprowadzki (max-przeprowadzki.pl) oferująca kompleksowe usługi przeprowadzkowego np. przeprowadzki firm Warszawa. Tego rodzaju usługodawca zadba o odpowiednie umocowanie i zabezpieczenie roślin na kontenerze samochodu, dzięki czemu kwiatom nic nie stanie się podczas transportu.

Krok V – Wyładowanie

Kwiaty powinny zostać wyładowane z kontenera jako ostatnie. Nie powinny być też narażane na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Po wniesieniu ich do domu powinno się pozostawić je w pomieszczeniu o przyjaznej dla nich temperaturze oraz oświetleniu. W ten sposób kwiaty bezpośrednio po transporcie będą miały okazję odpowiednio się zaaklimatyzować.

Dodaj komentarz