Jak spakować oraz transportować książki i płyty przy przeprowadzce

Przeprowadzka to naprawdę skomplikowany logistycznie proces. Dla każdego, kto ma w domu masę książek i biblioteczkę, może to być jeszcze trudniejsze. Celem poniższego tekstu jest zapoznanie się z problemem pakowania książek przed przeprowadzką i jego rozwiązaniem.

Jak zapakować książki?

Książki wbrew pozorom, nie są wcale takie łatwe do zapakowania, a transport książek również wymaga odpowiedniego planowania. Mimo że niektóre egzemplarze mogą być dość grube i mieć twardą okładkę, to nadal są to bardzo delikatne przedmioty, które dość łatwo można zniszczyć.

Pakowanie książek najlepiej jest zacząć od posegregowania ich w odpowiedni sposób, w takiej ilości i kolejności, jak będą one chowane w kartonach. Dzięki temu później będzie łatwiej połapać się przy odpakowywaniu ich. Segregować książki można według autorów, czy też gatunków, a także wielkości egzemplarzy. Przy okazji, warto również oczyścić książki z kurzu i innych ubrudzeń. Książki powinny być czyste, by nie zabrudziły siebie wzajemnie, przez co szybko się nie zniszczą. Segregowanie to również dobry powód do tego, by przebrać książki i wybrać tylko te, które naprawdę chce się zabrać. Resztę książek można spakować w osobny karton i oddać rodzinie, znajomym, czy też do biblioteki, gdzie na pewno znajdą swoich czytelników.

Książki już uszykowane i poczyszczone, to czas na ich pakowanie. Do tego należy wybrać odpowiednio duże i czyste kartony. Książki są jednak dość ciężkie, dlatego do pakowania książek należy wybrać jak najgrubsze kartony, a dla bezpieczeństwa warto jeszcze położyć na ich dnie kawałek kartonu.

Pakowanie książek do kartonów należy zacząć od tych największych i układać je pionowo. W ten sposób najlepiej wykorzysta się dostępną przestrzeń. Nie da się jednak całkowicie powierzchni wykorzystać, a przez to książki mogą luźno przemieszczać się w kartonie, dlatego też trzeba jakoś temu zapobiec. Wolne przestrzenie najlepiej jest zapełnić zmiętym papierem, folią, bądź też styropianowymi kuleczkami.

A jak zapakować książkę, która ma ogromną wartość? Są takie książki, które mogą mieć dużą wartość sentymentalną, jak i po prostu na rynku zyskują na cenie. Taką książkę warto dodatkowo owinąć folią bąbelkową, by na pewno ustrzec ją przed uszkodzeniami.

Jako że książki są dość ciężkie, to kartonów nie warto zapakowywać w całości. Można to zrobić na przykład do połowy, a resztę dopełnić papierem. Oczywiście kartony należy dokładnie zakleić taśmą i podpisać.

Transport książek

Czas na załadowanie książek do auta. Kartony z książkami należy ustawiać na samej górze pakunków, szczególnie jeśli jest w nich wolna przestrzeń. Transport książek powinien odbywać się bez jakichkolwiek płynów w okolicy kartonów, ponieważ nawet przypadkiem mogą się one wylać i uszkodzić książki. Te informacje powinny być wystarczające, by bezpiecznie zapakować książki i je przewieźć. Należy jeszcze tylko pamiętać, by nie przewozić czasem książek luzem, czy też w workach, ponieważ to może się nie skończyć dobrze.

Pakowanie i transport książek wymaga nieco zaangażowania, jednak o ukochane księgozbiory warto dbać, a bardzo długo nam potem one posłużą i będą cudownie prezentować się na półkach.

Jeśli Twoje auto nie pomieści wszystkich Twoich książek lub nie masz czasu, aby je przewieźć, to warto zlecić to firmie transportowej, takiej jak max-przeprowadzki.pl. Specjaliści z tego przedsiębiorstwa z pewnością dobrze zaopiekują się Twoja drogocenną kolekcją.

Dodatkowo jeżeli poszukujecie firmy, która wykonuje kompleksowe przeprowadzki z pakowaniem Warszawa to warto skorzystać z usług naszego partnera, aby mieć pewność że zlecenie zostanie wykonane bez komplikacji

Dodaj komentarz