Jaka antena pokojowa DVB-T jest najlepsza?

Podobno z dnia na dzień telewizja traci na wartości, a liczba osób oglądających programy telewizyjne spada. Nie do końca jednak jest to prawda dlatego, że z powodu większej ilości czasu emeryci nie mają co robić, zdarzają się takie osoby, które muszą w tle mieć styczność z jakimkolwiek obrazem oraz dźwiękiem w ten sposób firmy świadczące usługi telewizyjne mimo wszystko nie upadają. Jednak w 2013 roku w Polsce została wycofana telewizja analogowa. W ten sposób wiele osób odkryło, że ich zasięg do odbioru wielu kanałów jest niewystarczający. Większość ludzi musiała więc zaopatrzyć się w dodatkowe odbiorniki telewizji naziemnej. Część użytkowników bez zastanowienia poszła i zakupiła takie dekodery DVB-T natomiast dla innych zaś moc sygnału nie jest priorytetem. Jednak jeśli coś nie do końca funkcjonuje lub nie spełnia określonych wymagań to wypadałoby kupić coś, co wyeliminuje ten problem. Jaka antena pokojowa do DVB-T jest zatem najlepsza?

Jaką antenę pokojową kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie anteny pokojowej?

Jaka najlepsza antena pokojowa DVB-T jest warta naszej uwagi? Na co powinniśmy się zdecydować? Dobrym rozwiązaniem tego problemu może okazać się zakup odpowiedniej wewnętrznej lub zewnętrznej anteny DVB-T. To one mogą przyczynić się do poprawy odbioru telewizji naziemnej, gdyż po ich montażu zasięg wymagany do odbioru danego kanału staje się większy. Sposób działania takich anten związana jest z odbiorem jak i przekazywaniem fal elektromagnetycznych na konkretnych pasmach, które określane są na podstawie zastosowanej technologi w odbiornikach. Podsumowując jeśli więc nasz telewizor nie jest przystosowany w pełni do odbioru programów naziemnych to będziemy musieli zainwestować w dobry i odpowiedni odbiornik z anteną. Jednak nie każdy z nas wie, w jakie urządzenia warto zainwestować. Na wstępie przed wyborem odpowiedniego dla nas sprzętu należy dowiedzieć się, jakie są dostępne na rynku jego rodzaje. Na te, czy inne stwierdzenia odpowiedź znajdziesz właśnie w tym artykule.  

Jaka antena DVB-T pokojowa czy zewnętrzna?

Jakie zatem rodzaje anten możemy znaleźć wchodząc do sklepu stacjonarnego lub przeglądając produkty znajdujące się na danej stronie internetowej. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na takie aspekty jak czym dane anteny różnią się od siebie oraz dlaczego powinniśmy zakupić właśnie ten sprzęt? Więcej informacji o doborze anteny znajdziesz na: https://terdeals.com/pl/ranking/139/ranking-top-10-najlepszych-anten-pokojowych.

Aktywne i pasywne

Aktywne to takie urządzenia, które mają wbudowane wzmacniacze. Pasywne to urządzenia, które są pozbawione wzmacniacza. Dodatkowo warto wspomnieć, że gdy mamy styczność z anteną, która ma zbyt mocny wzmacniacz to może on przesterować nasz obraz. Dlatego też warto wcześniej sprawdzić, czy odległość od nadajnika, jak i moc sygnału wymaga od nas wyboru aktywnej, lub pasywnej anteny.

Siatkowe i kierunkowe

Siatkowe są to takie anteny, które zbierają sygnał z każdego miejsca, które znajduje się dookoła nich. Kierunkowe są to anteny, które należy skierować w odpowiednim kierunku, by móc wyłapać wszelkie sygnały.

Jaka antena pokojowa DVB-T zewnętrzna, czy wewnętrzna?

Zewnętrzne są to duże anteny, które montuje się na zewnątrz budynku np. w przypadku domu montuje się ją zazwyczaj na ścianie, a mieszkania w bloku na balkonowej barierce.  

Wewnętrzne to przenośne kompaktowe urządzenia, które możemy przykręcić do ściany we wnętrzu budynku lub postawić w określonym miejscu. 

Zewnętrzne anteny nawet te najtańsze powinny generować większy zasięg niż te znajdujące się w budynku, jednak nie są one jak większość urządzeń pozbawione w 100% wad. W momencie, kiedy mieszkamy w centrum miasta to prawdopodobnie nadajnik jest blisko naszego miejsca zamieszkania, przez co instalacja zewnętrznej anteny nie ma większego sensu. Dodatkowo jej montaż nie zawsze należy do najłatwiejszych. W szczególności kiedy mieszkamy na wysokim piętrze to odbiór sygnału bez zakłóceń jest jeszcze łatwiejszy dlatego też wybór wewnętrznej anteny będzie lepszym rozwiązaniem. Antena wewnętrzna jest dużo łatwiejsza w instalacji i obsłudze, gdyż wymaga ona od nas tylko i wyłącznie podłączenia do gniazdka oraz telewizora, a następnie dobrego wypozycjonowania w celu jak najlepszego odbioru sygnału. Różnice też zauważymy w cenie anteny. Zewnętrze urządzenie ma cenę znajdującą się w przedziale od 60 do 300 zł. Natomiast dobra antena pokojowa potrafi kosztować nawet i 30 zł.