Kiedy należy zainwestować w usługę odkomarzania?

Sezon letni to doskonały moment na spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu, szczególnie w porach wieczorowych, kiedy upały przestają doskwierać, a noce są ciepłe i bezdeszczowe. To zdecydowanie czas, kiedy chęć bycia aktywnym w ciągu nocy jest większa, niż jesienią czy zimą. Latem zostawia się nierzadko uchylone okna i balkony, aby wieczorem do domu mogło dostać się świeże powietrze. Niestety, okazję wykorzystują również komary, które mogą być uciążliwe przez całą noc. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zabiegu, jakim jest odkomarzanie.

Odkomarzanie – na czym polega?

Odkomarzanie jest zabiegiem, który ma na celu zwalczenie komarów. Na zabieg decyduje się coraz więcej osób, zwłaszcza tych, które są narażone na ich występowanie w znacznej ilości. Odkomarzanie polega na rozpylaniu specjalnego środka, który eliminuje owady. Zabieg jest skuteczny, ponieważ dzięki metodzie zamgławiania możliwe jest dotarcie do najtrudniejszych miejsc takich jak szczeliny i zakamarki, w których komary chętnie się chowają. Odkomarzanie w Kielcach jest usługą chętnie wybieraną, ponieważ dzięki temu w lecie można spędzać długie wieczory w spokoju.

Odkomarzanie – kiedy warto zainwestować?

W momencie, kiedy pojawia się plaga komarów, a problem staje się poważniejszy i dość uciążliwy, warto zwrócić się do firmy zajmującej się dezynsekcją, w tym zabiegami odkomarzania. Efekt zabiegu może utrzymywać się do dwóch miesięcy, przy czym trzeba pamiętać, że na trwałość wpływają warunki atmosferyczne, szczególnie częstotliwość występowania opadów. Odkomarzanie z reguły wykonywane jest wokół nieruchomości, co pozwala pozbyć się problemu, a wyjście na zewnątrz staje się przyjemniejsze.

Jakie są rodzaje odkomarzania?

Istnieje kilka metod odkomarzania. Do najczęściej wykorzystywanych należą:

  • metoda opryskowa – spryskuje się określoną przestrzeń płynem zwalczającym owady,
  • metoda zamgławiania – jest skuteczniejsza, niż metoda opryskowa. Dociera do trudno dostępnych miejsc, co gwarantuje skuteczność zabiegu. Preparat osadza się na roślinach znajdujących się w pobliżu, co odstrasza intruzy, które chcą przybyć ponownie, a także niszczy zimujące samice komarów.

Bardziej polecana jest metoda zamgławiania. Jest precyzyjniejsza, a dodatkowo nie naraża zdrowia zwierząt i ludzi. Najlepiej przeprowadzać ten zabieg wieczorem bądź wczesnym rankiem.

Jak przeprowadzić odkomarzanie? Kielce

Żeby przeprowadzić odkomarzanie w Kielcach, należy skontaktować się z firmą zajmującą się takimi usługami. Proces może być przeprowadzony z inicjatywy organizatorów imprez plenerowych, wspólnot mieszkaniowych czy innych instytucji publicznych. Mogą skorzystać z niego również prywatne osoby: właściciele domów jednorodzinnych, właściciele parków i ogrodów itd.

Warto wziąć pod uwagę usługę odkomarzania, jeśli komary występują w znacznych ilościach i stają się nie do zniesienia, a domowe sposoby na ochronę przed nimi zawodzą. W ten sposób można uchronić się od licznych ataków owadów i nie trzeba odmawiać sobie aktywności na świeżym powietrzu po upalnym dniu.