O czym należy pamiętać przy transporcie materaca

W trakcie przeprowadzki trzeba pamiętać o zadbaniu o wiele kwestii. Przewożone rzeczy muszą zostać odpowiednio zabezpieczone i spakowane, aby nie uległy zniszczeniu w trakcie transportu. Wiele osób zastanawia się jak przewieźć materac, żeby nie narazić go na żadne zniszczenia. Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym nic mu się nie stanie.

Przygotowanie materaca do transportu

To, w jaki sposób przetransportujemy materac, w dużej mierze zależy od jego wymiarów i rodzaju. Jeśli chodzi o rodzaj, możemy wyróżnić materace sprężynowe i piankowe. Wiele osób przygotowujących się do przeprowadzki zastanawia się, czy materac sprężynowy można zgiąć, aby zmniejszyć jego wymiary. Jednak pod żadnym pozorem nie można tego zrobić! Takie działanie mogłoby doprowadzić do zniszczenia.

Aby odpowiednio zabezpieczyć materac przed transportem, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: jak zapakować materac. Najlepiej owinąć go folią (stretch lub folią malarską), a brzegi zabezpieczyć kartonem albo taśmą. Do niektórych materacy dołożone zostały specjalne pokrowce, które warto założyć na czas transportu, są one dodatkowym zabezpieczeniem np. przed zabrudzeniem czy zalaniem.

Transport materaca

Materac można przetransportować samodzielnie lub skorzystać z usług specjalistycznej firmy przewozowej jak np. max-przeprowadzki.pl. Nie poleca się przewożenia materaca na dachach samochodów, ponieważ może to stwarzać zagrożenie dla siebie i dla wszelkich, innych użytkowników dróg. Lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie samochodu kombi, busa lub vana. W niektórych sklepach można zakupić zwijane materace. Jednak jeśli ktoś zastanawia się jak zwinąć materac, nie powinien tego robić. Takie działanie na własną rękę, także może doprowadzić do uszkodzeń. Najlepszym rozwiązaniem jest przewożenie materaca na płasko.

Największe bezpieczeństwo materacowi w trakcie transportu zapewni profesjonalna firma przewozowa. Taka usługa zwykle nie kosztuje zbyt dużo. Profesjonalni przewoźnicy posiadają specjalne pojazdy i sprzęt zabezpieczający towar, większość z nich gwarantuje też załadunek i rozładunek. Dzięki temu klient nie będzie się musiał zupełnie niczym przejmować.

Przewóz materaców to wbrew pozorom dość skomplikowana kwestia należy pamiętać o kilku kwestiach, aby nie doprowadzić do jego zniszczenia. Dużo lepszym i bezpieczniejszym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy transportowej, która ma niemałe doświadczenie w tym zakresie i dysponuje specjalnym sprzętem, pojazdami i możliwościami. Jednak jeżeli chcemy samemu przewieść materac z miejsca na miejsca, musimy pamiętać o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Główne zasady mówią o tym, że nie należy go zwijać ani zginać. Materac trzeba zabezpieczyć specjalną folią i taśmami. Najlepiej przewozić go na prosto, w większym samochodzie, który to umożliwia. W trakcie transportu nie można też przygnieść materaca zbyt dużą ilością ciężkich przedmiotów, które także mogą go uszkodzić.