Fryzury z użyciem włosów syntetycznych

Niektórzy twierdzą, że włosy syntetyczne są trudne w utrzymaniu, a po długim noszeniu tracą na swojej gęstości i blasku. To wyjaśnia powody, dla którego większość ludzi odrzuca je jako alternatywę. Prawdą jest także, że ludzkie włosy zapewniają bardziej naturalny wygląd, większą objętość i jednocześnie wszechstronność podczas stylizacji. Jednak sztuczne włosy również posiadają swoje zalety i czasami stają się nawet lepszym rozwiązaniem. O kilku takich przypadkach traktuje ten artykuł. Są tutaj także przytoczone przykłady fryzur, które mogą zainteresować i zainspirować. 

Główne zalety włosów syntetycznych

W przeciwieństwie do naturalnych ludzkich włosów, włosy syntetyczne zachowują swój styl niezależnie od klimatu i pogody. Pożądany wygląd zostanie zachowany nawet w przypadku ulewnego deszczu czy bijącego po głowie upału. Atrakcyjnym aspektem włosów syntetycznych jest również to, że można je w zasadzie nosić od razu po wyjęciu z opakowania – czasami wystarcza tylko niewielka stylizacja, a w niektórych przypadkach i to jest zbędne. Idealne rozwiązanie dla osób, które nie cierpią wystawać przez godziny przed lustrem! 

Niestety niektórzy ludzie cierpią z powodu słabych lub rzadkich włosów. Czasami stany chorobowe powodują nagłe wypadanie włosów. We wszystkich tych wypadkach syntetyczne włosy stają się prawdziwym ratunkiem. Nie trzeba się przy tym nadmiernie przejmować końcowym efektem. Sztuczne włókna, z których są wykonane, potrafią naprawdę świetnie naśladować naturalny wygląd ludzkich włosów.  

Wisienką na torcie jest łatwość w ich pielęgnowaniu. Peruka syntetyczna po umyciu bardzo szybko wraca do swojego pierwotnego wyglądu. Takie mycie wystarczy przeprowadzać średnio co 2 tygodnie noszenia syntetycznych włosów. Aby przedłużyć żywotność włosów, należy używać łagodnego szamponu i odżywki na bazie oleju.  Pamiętać jednak należy, że nie należy w tym wypadku używać żadnych prostownic czy suszarek. Syntetyczne włosie jest mało odporne na zbytnio wysokie temperatury.  

Oczywiście nie można tutaj pominąć kwestii finansowych. Nie da się ukryć, że włosy takie są naprawdę tanim rozwiązaniem. Fakt, że możemy łatwo zmienić swój wygląd i ulepszyć fryzurę, bez wydawania zbyt dużych pieniędzy, okazuje się wyjątkowo atrakcyjny dla wielu konsumentów.

Fryzury z włosami sztucznymi

Warkocze nigdy nie wychodzą z mody! W przypadku włosów syntetycznych warto pokusić się o śmiałą stylizację Jumbo. Wykorzystując wysokiej jakości włókno kanekalon, można uzyskać oszałamiający efekt długich i grubych warkoczy, które następnie można dowolnie kształtować i skręcać w warkocze mikro lub warkocze bokserskie. Aby dopełnić kreacji, można też dodać kolorowe przedłużki do włosów ombre – świetny pomysł na imprezę.

W przypadku kuca ciekawym pomysłem jest jego przedłużenie za pomocą włosów syntetycznych. Można je mocować bez żadnych dodatkowych elementów, ale na rynku dostępne są też syntetyczne kucyki na pierścieniu, które zamiast klipsa, posiadają przyszytą małą wsuwkę w postaci grzebienia. Kucyki mogą być proste lub kręcone. Oczywiście wybór kolorystyki takiej fryzury jest ograniczony tylko wyobraźnią.

Przedłużanie włosów metodą Clip-in to wygodny sposób na zwiększenie objętości i długości. W przypadku krótkich włosów, kok lub kosmyki na wsuwkach załatwią sprawę. Dobrze będą tutaj wyglądać cienkie, kontrastujące pasma, mogą być różnokolorowe. Można też zrobić grzywkę ze sztucznych włosów – przykleja się ją bezpośrednio do czoła, przycina i odpowiednio stylizuje. Zawsze na ostatnim etapie stylizacji warto zastosować teksturowanie. W ten sposób syntetyczne włosy nabiorą jeszcze bardziej naturalnego wyglądu i będą bardziej odporne na wiatr.