Jak wybrać mikroskop dla dziecka?

Dzieciństwo to czas na odkrywanie własnych zainteresowań, pasji oraz kształtowania osobowości. W tym czasie niezwykle istotne jest wspieranie rozwoju maluchów. Dobrym pomysłem jest zakup zabawek oraz akcesoriów edukacyjnych, które pozwolą dzieciom na naukę oraz odkrywanie nowych rzeczy. Doskonale w tej roli sprawdzi się mikroskop dla dziecka, który zainteresuje go światem biologii oraz chemii. Jaki mikroskop wybrać i czym kierować się podczas zakupów?

Mikroskop dla dzieci – ranking

Mikroskop to doskonała rozrywka dla mniejszych i starszych dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. W ten sposób można zainteresować swojego malucha nauką, a także sprawić, ze lekcje przyrody w szkole będą ciekawsze i bardziej fascynujące. Mikroskop umożliwia oglądanie różnych substancji w przybliżeniu. Podczas zabawy wykorzystać można produkty spożywcze lub higieniczne, ale także różne skarby odnalezione na dworze. Jaki mikroskop wybrać dla swojego dziecka?

Mikroskop Biolight 100 biały

To wysokiej jakości mikroskop, który przypadnie do gustu każdemu dziecku. Wyposażony jest w szklaną optykę, która daje powiększenie w zakresie 40-400x. Wystarczy to z powodzeniem do tego, aby oglądać preparaty przygotowane z tkanek roślin czy pierwotniaków. Urządzenie można podpiąć do zasilania, posiada również dwa źródła światła, które sprawiają, że oglądany obraz jest lepiej widoczny. Do zestawu dołączony jest komplet akcesoriów, które sprawiają, że nauka z wykorzystaniem mikroskopu jest jeszcze ciekawsza. W wyposażeniu znajdziemy: 5 preparatów gotowych, 5 szkiełek podstawowych, 10 szkiełek nakrywkowych, pudełeczko na preparaty, pipeta, pęseta i igła preparacyjna. To jeszcze nie koniec, cały zestaw sprawdzisz na stronie internetowej. To wysokiej jakości urządzenie, które często wybierane jest przez rodziców.

Mikroskop Delta Optical BioLight 300

Ten mikroskop edukacyjny sprawdzi się podczas codziennych obserwacji. To propozycja dla trochę starszych dzieci, które rozpoczęły już naukę w szkole podstawowej, a także biologii lub chemii. Sprzęt charakteryzuje się doskonałym wyglądem, został stworzony z trwałych i odpornych na zniszczenia materiałów. Gwarantuje doskonałe parametry i optyczne powiększenie na poziomie do 640x. Zasilanie odbywa się za pomocą trzech baterii AA, sprzęt można również podłączyć w tradycyjny sposób do sieci. Urządzenie wyposażone zostało w diodę LED, która oświetla preparat, tak aby był lepiej widoczny. W zestawie otrzymujemy wszystkie niezbędne akcesoria: szkiełka, gotowe preparaty, pipetę, pęsetę, igłę preparacyjną, preparaty do czyszczenia optyki, a także pokrowiec na mikroskop. Całość prezentuje się bardzo estetycznie i sprawdzi się każdej osobie, która chce zagłębić się w naukę. To doskonały prezent dla dziecka, które rozpoczyna naukę na kolejnych etapach edukacji, szczególnie jeżeli wiemy, że interesuje się biologią lub przyrodą. Zabawa z mikroskopem to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w domu po zajęciach szkolnych. Razem z rodzicami lub przyjaciółmi można odkrywać nowe, nieznane rzeczy.