Kancelaria frankowa – jak działa?

Problemy finansowe związane z zaciągnięciem kredytu we frankach dotyczą niestety wielu osób. Dzięki sprawdzonej kancelarii frankowej w Łodzi nie są one jednak na straconej pozycji. Świadczona pomoc polega przede wszystkim na szczegółowej analizie umowy zawartej z bankiem i znalezieniu w niej sformułowań wadliwych, dających się podważyć w sądzie.

Jak wybrać dobrą kancelarię frankową? Łódź

W przypadku problemów z kredytem zaciągniętym we frankach rozwiązaniem jest współpraca z dobrą kancelarią frankową w Łodzi. Warto stawiać na takie firmy, które specjalizują się w tego typu sprawach i mogą się pochwalić dużą skutecznością. Takie kancelarie wiedzą, na co zwrócić uwagę analizując sytuację klienta i mogą realistycznie ocenić szanse wygranej.

Jak działa kancelaria frankowa? Łódź

Większość osób, które wzięły kredyt we frankach, występuje albo o zwrot nadpłat, albo o unieważnienie całej umowy dotyczącej kredytu. Dzięki współpracy z doświadczoną kancelarią frankową Łódź takie scenariusze są możliwe do urzeczywistnienia. Rozpoczynając współpracę z prawnikiem, należy przygotować konkretne dokumenty. Mowa tu przede wszystkim o umowie i jej aneksach oraz historii kredytu. Przydatny może się okazać również regulamin jego udzielania. W pierwszej kolejności kancelaria frankowa w Łodzi przystępuje do szczegółowej analizy wspomnianych dokumentów. Okazuje się bowiem, że często można w nich znaleźć zapisy, które są niezgodne z prawem, nieuczciwe lub po prostu możliwe do podważenia. W ten sposób prawnicy weryfikują, czy istnieją podstawy do skierowania sprawy do sądu i na jaki jej wynik będzie można liczyć.

Jak przebiegają sprawy dotyczące kredytów frankowych? Kancelaria frankowa, Łódź

Zanim kancelaria frankowa w Łodzi skieruje sprawę do sądu, najczęściej składa reklamację do banku, który udzielił kredytu. Dopiero w momencie jej odrzucenia sporządza się właściwy pozew. W dalszej kolejności prawnik wymienia pisma z bankiem, a dopiero później odbywa się pierwsza rozprawa. W jej toku sąd może powołać świadków, a także biegłych. Prawnicy odpowiednio przygotowują swoich klientów na rozprawę, aby całość przebiegła w jak najmniejszym stresie. Co ważne, dzięki doświadczeniu kancelarii frankowych większość takich spraw kończy się pozytywnie dla kredytobiorcy.

Unieważnienie kredytu a zwrot nadpłaconych rat – kancelaria frankowa, Łódź

Chcąc wyjść z kryzysowej sytuacji spowodowanej przez wzięcie kredytu we frankach, możemy wnioskować o jego unieważnienie lub zwrot nadpłaconych rat. Pierwsza opcja jest coraz łatwiej dostępna dzięki wyrokowi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który pozwala unieważnić całą umowę, jeśli tylko zostały w niej zawarte wadliwe przepisy. W drugim przypadku mowa jest o tak zwanym odfrankowieniu kredytu, czyli sytuacji, w której kredytobiorca wciąż musi go spłacać, jednak może już to robić w złotówkach. Co ważne, banki muszą wówczas dokonać zwrotu nadpłaconych rat, które zostały uiszczone do 10 lat wstecz. Pomoc kancelarii frankowej w Łodzi jest nieoceniona niezależnie od tego, o co chcemy wnioskować.