Czym kierować się wybierając fotele kosmetyczne?

Fotel kosmetyczny to podstawowe wyposażenie każdego miejsca świadczącego usługi w branży beauty. Wybór funkcjonalnego mebla wpływa nie tylko na komfort siedzącej na nim osoby, ale także na wygodę podczas pracy usługodawcy. Świadcząc usługi na profesjonalnym fotelu, wpływamy na naszą renomę, co dodatkowo powoduje, że nasze klientki otrzymają należytą dawkę relaksu podczas wizyty w salonie. Jaki fotel kosmetyczny wybrać, by posłużył latami?

Czym wyróżnia się dobry fotel kosmetyczny?

Profesjonalny i wygodny fotel kosmetyczny to inwestycja na lata, która wbrew pozorom bardzo szybko się zwraca. Stawiając na dobrej jakości mebel, mamy pewność, że posłuży nam podczas intensywnej pracy na klientkach. Jest to zdecydowanie element wyposażenia salonu kosmetycznego, na którym nie powinno się oszczędzać. Wybierając już na początku swojej kariery wysokiej jakości fotel o dużej stabilności, możemy być pewni, że klientki oprócz świadczonej przez nas usługi, dostaną sporą dawkę relaksu. Jest to bardzo istotne, bo zabiegi niekiedy trwają nawet kilka godzin.

Wysokiej jakości fotele kosmetyczne posiadają regulowane oparcie, które pozwala na wykonywanie usług zarówno na leżąco, jak i siedząco. Ta możliwość wpływa na wysoki komfort podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych, co stanowi szczególnie ważny aspekt podczas intensywnego dnia w pracy stylistki, gdzie kręgosłup narażony jest na mocne obciążenie. 

Dobry fotel powinien posiadać także regulację wysokości, ponieważ każda klientka ma inny wzrost i figurę. Regulowana wysokość fotela kosmetycznego pozwala na ułożenie siedzącej osoby w taki sposób, by maksymalnie odciążyć kręgosłup stylistki.

Materiał, jakim obity jest fotel kosmetyczny, powinien być prosty do czyszczenia oraz dezynfekcji. Najlepiej wybierać gładkie obicie ze skóry ekologicznej, a także dodatkowo zainwestować w pokrowiec. Można wybrać zarówno modele z materiału bawełnianego, jak i postawić na jednorazowe prześcieradła, które są bardzo higienicznym rozwiązaniem. 

Jaki fotel kosmetyczny wybrać do swojego salonu? 

Jeżeli jesteśmy na etapie wyboru odpowiedniego sprzętu do salonu, ważne, by fotel kosmetyczny był odpowiedni do rodzaju świadczonych przez nas usług. Jeżeli działalność obejmuje także przedłużanie rzęs, warto zwrócić uwagę na oparcie mebla. Najwygodniejszy do pracy będzie fotel kosmetyczny, który jest szeroki w miejscu, gdzie klientka kładzie głowę podczas zabiegu. Pozwala to na wygodne ułożenie wszystkich niezbędnych produktów do aplikacji sztucznych rzęs. Nie bez znaczenia są także nogi fotela. Najlepiej sprawdzą się aluminiowe, które dają stylistce sporą przestrzeń na swobodne stanie przy klientce podczas zabiegu.

Osoby, które wykonują zabiegi z zakresu pedicure czy stylizacji brwi, docenią fotel umożliwiający ustawienie go do pozycji siedzącej. Na wygodę klientki wpływają także boczne oparcia na ręce, odciążające ramiona. Bardzo istotna jest także kwestia stabilności fotela kosmetycznego. Warto wybrać model o dużym udźwigu, co wpłynie na komfort klientek o większych gabarytach. Na rynku dostępne są fotele kosmetyczne regulowane ręcznie, ale także takie, które można ustawiać przy pomocy pilota.