Ile trwa montaż instalacji LPG?

Wiele osób decyduje się na zamontowanie w swoim samochodzie instalacji gazowej. Takie działanie podyktowane jest rosnącymi cenami paliw na stacjach benzynowych. Dlatego kierowcy szukają sposobów na większe oszczędności. Sprawdź zatem, ile trwa montaż instalacji LPG i jakie zalety ma takie rozwiązanie.

 

Jakie są najważniejsze zalety samochodów z instalacją LPG?

 

Kierowcy decydują się na założenie w swoim aucie instalacji LPG, ponieważ opcja ta ma wiele zalet. Istotnym atutem jest duża liczba oktanowa, która przyczynia się do znacznie większej odporności na spalanie stukowe niż tradycyjna benzyna. Co więcej, w tym przypadku jest także znacznie niższa emisja spalin, a więc jest to opcja korzystniejsza dla środowiska przyrodniczego. Istotne jest także to, że w trakcie spalania nie zachodzi proces kondensacji paliwa. Pamiętaj również o tym, że zastosowanie takiego rozwiązania przyczyni się do tego, że nie będziesz zanieczyszczać oleju silnikowego osadami. Nie należy zapominać także o oszczędnościach dla budżetu domowego. W tym przypadku koszt montażu instalacji gazowej może zwrócić się już po roku użytkowania.

Jakie są wady instalacji gazowej?

 

Warto także wspomnieć o drugiej stronie medalu, czyli pewnych wadach. W przypadku instalacji LPG spalanie trwa znacznie dłużej. Co więcej, w komorze spalania panuje też wyższa temperatura i to może prowadzić do wypalania gniazd zaworowych. Przy instalacji LPG dochodzi także do mniejszego napełnienia cylindrów. To z kolei stanowi prostą drogę do spadku mocy w porównaniu z tą, która uzyskiwana jest przy silniku benzynowym.

 

Jak długo trwa montaż LPG?

Osoby, które myślą o założeniu w swoim aucie instalacji gazowej z pewnością zastanawiają się, ile trwa montaż LPG. Wszystko zależy od tego, jaki to jest silnik. W przypadku jednostek z 3 lub 4 cylindrami proces ten trwa około 1,5 dnia roboczego. Z kolei, jeśli chodzi o silniki 5, 6 i 8 cylindrowe czas ten ulega proporcjonalnemu wydłużeniu.

 

Warto powiedzieć również o tym, że czas instalacji LPG zależy również od tego, ile dany warsztat ma zleceń do wykonania. Zatem montaż LPG Warszawa w renomowanej jednostce może nawet przedłużyć się do tygodnia, a czasami nawet i dwa tygodnie. Istotne jest też to, że zakładanie instalacji w samochodach starszego typu jest krótszy niż w nowoczesnych pojazdach. Wynika to z tego, że nie trzeba tam zakładać skomplikowanej elektroniki. Osoby, które pragną skrócić czas oczekiwania, mogą skorzystać z pomocy specjalistów pracujących w mniejszym mieście. Natomiast, gdy masz auto wysokiej klasy, lepiej nie ryzykuj, odczekaj kolejkę i powierz zadanie do wykonania prawdziwym profesjonalistom. W sytuacji, gdy są takie preferencje, istnieje też możliwość założenia instalacji LPG w samochodach prosto z salonu.

 

Każda osoba, która decyduje się na założenie instalacji gazowej w swoim samochodzie, powinna wybrać dobry warsztat samochodowy. Taka firma musi dysponować właściwym wyposażeniem, a także mieć podnośniki i wózki narzędziowe. Warto sprawdzić wiedzę właściciela i pracowników pracujących w warsztacie oraz dowiedzieć się, jakie elementy zostaną wykorzystane do Twojego pojazdu. Można także zasięgnąć wiedzy znajomych, którzy już mają ten proces za sobą!