Dlaczego warto wybrać mieszkanie z garażem?

Kiedy poszukujesz mieszkania, na czym skupiasz swoją uwagę? Na wymiarach? Na cenie za metr kwadratowy? Na lokalizacji? A czy zwracasz uwagę na to, czy do mieszkania będzie przypisany garaż? Większość osób tego nie robi, choć gdy dowie się, że taki będzie wliczony w cenę, chętniej decyduje się na zakup czy wynajem. Problem z miejscem parkingowym jest szczególnie znany w dużych miastach, gdzie, albo są one drogie, albo trudno jest je w ogóle znaleźć, w szczególności blisko centrum. 

Rozwiązaniem tego problemu może być właśnie mieszkanie z garażem. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale również może być traktowane jako inwestycja. Jakie więc korzyści płyną z garażu na samochód w mieście? Dlaczego warto mieć mieszkanie z garażem? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mieszkanie z garażem – czy warto?

Na podstawie obserwacji dużych miast oraz mieszkań zlokalizowanych w szczególności blisko centrum, można dojść do prostego wniosku. Miejsce, w którym możesz zostawić swój samochód posiada wiele zalet. Jakich? Najważniejszą z nich jest wygoda. Nie musisz przecież szukać już miejsca pod blokiem, gdzie mógłbyś zaparkować, ponieważ posiadasz zarezerwowane miejsce, którego nikt Ci nie zabierze. Ponadto dochodzą tutaj inne korzyści, które korzystnie przemawiają za posiadaniem mieszkania z garażem.

Bezpieczeństwo

Ile razy zdarzyło Ci się słyszeć o kradzieżach samochodów? Złodzieje są wszędzie i korzystają z każdej okazji. Dlatego warto jest się zabezpieczyć przed takimi przykrymi sytuacjami. Mieszkanie z garażem oferuje przede wszystkim bezpieczeństwo Twojemu pojazdowi. Garaż utrudnia dostanie się do auta intruzom, którzy nie mają do niego dostępu.

Warunki pogodowe

Dodatkowo garaż chroni samochód przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. O czym mowa? Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że deszcz, śnieg czy choćby zwykły kurz lub pyłki w sezonie wiosenno-letnim wpływają na stan pojazdu. Korozja, rdza, zarysowania czy wgniecenia. To tylko najczęściej spotykane przykłady tego, jak pogoda wpływa na wygląd pojazdu. Dodatkowym atutem posiadania garażu jest ochrona przed mrozem podczas zimy. Ile razy musiałeś wcześniej wychodzić z mieszkania, aby oskrobać zamarzniętą szybę samochodu? Ile razy gdzieś się przez to spóźniłeś? No właśnie – gdy pomyśli się o tych rzeczach, wizja posiadania mieszkania z garażem staje się coraz bardziej kusząca.

Mieszkanie z garażem Wrocław – inwestycja, która się zwróci?

Zakup mieszkania z garażem niesie ze sobą więcej korzyści, aniżeli te już wymienione. Omawiany atut jest dość nieoczywisty, choć rynek wciąż się rozrasta. Mowa tutaj o popycie na garaże. Im więcej ludzi posiada samochód, tym mniej miejsc postojowych można znaleźć na ulicy. Mieszkanie z garażem może być zatem dobrą inwestycją. Sporo osób w dużych miastach już z tego korzysta. O co chodzi? O wynajem miejsc parkingowych oraz garaży. Garaże są tak bardzo pożądaną rzeczą, iż ludzie chętnie je wynajmują, płacąc miesięcznie czynsz za możliwość zaparkowania auta. Jeśli więc nie posiadasz własnego samochodu, to i tak zakup mieszkania, do którego przynależeć będzie garaż może być dla Ciebie opłacalne. Im większe jest miasto, tym więcej można zyskać na wynajmie, co w przypadku Wrocławia się zdecydowanie opłaca.

Zwiększenie wartości mieszkania

Ostatnią już korzyścią, jaka płynie z zakupu mieszkania, do którego przynależy garaż jest zwiększenie jego wartości. Jak już zostało wspomniane – im więcej samochodów jeździ po ulicach zakorkowanych miast, tym większy popyt robi się na garaże oraz miejsca parkingowe. Co za tym idzie, w miarę jak tych pojazdów będzie przybywać, będą wzrastać nie tylko ceny samych garaży, ale również ceny mieszkań, które je posiadają. Zatem jak widać, zakup mieszkania z garażem we Wrocławiu jest korzystną inwestycją, która prędko się zwróci, nawet jeśli sam nie posiadasz pojazdu. Poza tym takie miejsca sprawiają, że samo mieszkanie staje się bardziej atrakcyjne dla potencjalnego nabywcy.