Które etui na telefon lepsze – plastikowe czy silikonowe?

W obecnych czasach wiele firm staje na głowie, aby wyprodukować smartfon idealny. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele i być może to właśnie Ty jesteś posiadaczem jednego z nich. Jeśli tak, to bez wątpienia powinieneś rozważyć zakup etui na telefon. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zakupić ochraniacz oraz poznasz odpowiedź na pytanie, jakie etui lepsze gumowe czy plastikowe?

Czy silikonowe etui jest dobre?

Pytanie brzmi, czy silikonowe etui jest dobre? Oczywiście, że tak. Takie tworzywo jest na ogół niezwykle trwałe. Gwarantuje ono bardzo pewne zabezpieczenie Twojego telefonu, dzięki czemu nie musisz obawiać się o jego zniszczenie bądź uszkodzenie. Jeśli owe etui pęknie podczas upadku, to oznacza to, że Twój telefon został poprawnie uchroniony przed rozbiciem. Dzieje się tak na skutek amortyzacji, którą zawdzięczamy właściwościom silikonowego etui. Silikon jest na tyle twardym materiałem, że możesz go skręcać, wyginać czy przecierać do woli, a on i tak powinien to przetrwać. Silikonowe etui będzie delikatniejsze w dotyku, co jest generalnie bardzo przyjemne i zadziała korzystnie podczas długotrwałego użytkowania. Gumowata konsystencja silikonu jest również bardzo przyczepna, dzięki czemu nasz telefon nie ześlizgnie się z większości nawierzchni, a to uchroni go przed niechcianym upadkiem z wysokości.

Gdzie nabyć etui do telefonu?

Na chwilę obecną etui do telefonu możemy znaleźć w wielu miejscach. Możemy zakupić je przykładowo przez internet lub stacjonarnie. Rozglądając się za obudową w internecie, nie będziemy mogli skorzystać z pomocy specjalisty tak, jak mogłoby to się odbyć w sklepie. Jeśli postanowimy zapytać sprzedawcę o to, czy powinniśmy zakupić etui plastikowe, czy silikonowe ten bez problemu nam doradzi i zasugeruje, co sam by zrobił na naszym miejscu. Jeśli natomiast poprosimy o pomoc przy doborze etui do konkretnego modelu, np. etui Samsung S21 to obsługa również okaże się być pomocna w tej kwestii.

Etui silikonowe czy plastikowe?

Plastik i silikon są na ogół niezwykle trwałe. Właśnie dlatego są obecnie używane w wyrobie bardzo wielu rzeczy. Tworzywa sztuczne, a zwłaszcza te twardsze mają tendencję do pękania lub odpryskiwania przy wystarczająco mocnym uderzeniu. Nie jest to nic złego, ponieważ w tym momencie można mieć pełną świadomość, że pieniądze zainwestowane w obudowę telefonu nie poszły na marne i ochroniły Twój smartfon przed zniszczeniem. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy. Chociaż gumowe wykończenie silikonu ma swoje zalety, jego wadą jest to, że z czasem łatwiej o jego zabrudzenia, które mogą być niezwykle trudne do zlikwidowania.

Twardsze plastikowe etui są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Plastikowe case’y na telefon są nieco grubsze i bardziej masywne niż silikonowe, które często występują w jednym, płaskim stylu. Pozwala to na śmiałe stwierdzenie, że plastikowe etui jest o wiele trwalsze od silikonowego i zapewnia ono większą barierą ochronną dla naszego telefonu. Cenowo obie obudowy prawie się nie różnią. Oczywiście ostateczna decyzja będzie należała do Ciebie i Twoich upodobań odnośnie owego przedmiotu.

Wielu uważa, że silikon jest znacznie bardziej ekologicznym materiałem niż plastik. Część tego kryterium wiąże się nie tylko ze sposobem wykonania silikonowego i plastikowego etui na telefon. Zależy to, także od sposobu utylizacji danego materiału. Podczas spalania plastik uwalnia szkodliwe chemikalia, które dostają się do atmosfery. Silikon spala się bez szkodliwych produktów ubocznych, co daje mu przewagę nad plastikiem i ma lepszy wpływ na środowisko.

Podsumowanie

Reasumując wszystkie opisane wady oraz zalety możemy stwierdzić, że oba rodzaje etui będą naprawdę dobre. Jednym pasować będzie plastikowa obudowa, a innym silikonowa. Bez znaczenia co wybierzesz, pewne jest to, że odczujesz pełną satysfakcję oraz pewność ochrony Twojego smartfona podczas różnych losowych sytuacji, które mogą Cię napotkać.