Gdzie pojechać na ferie zimowe za granicę?

Ferie zimowe to upragniony, zwłaszcza przez dzieci i nastolatków czas przeznaczony na odpoczynek od szkolnych obowiązków. Aby zregenerować zarówno umysł, jak i ciało, warto zaplanować coś wyjątkowego tak, by tych dwóch tygodni nie spędzić w domowym zaciszu, wpatrując się w ekran telewizora. Znakomitym pomysłem będzie udanie się w podróż. Gdzie pojechać na ferie zimowe za granicę? Możliwości jest tak wiele, że bez trudu znajdziesz opcję dopasowaną do preferencji całej rodziny.

Pełne wrażeń i atrakcji ferie za granicą

Aby znakomicie się bawić, wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko. Bardzo wiele do zaoferowania posiadają sąsiednie kraje, takie jak, chociażby Czechy. Zwiedzanie zabytkowej Pragi na długo zapadnie w pamięć, gdy będziesz przemierzać wąskie brukowane uliczki pokryte śniegiem i relaksować w jednej z tamtejszych restauracji o wyjątkowym wystroju. To dobra okazja ku temu, by swojemu potomstwu zrobić interesującą i miłą w odbiorze lekcję historii. Jesteś miłośnikiem sportów zimowych? W takim razie po kilku dniach spędzonych w stolicy rozważ podbój czeskich stoków narciarskich. Stosunkowo niskie ceny, zbliżony do polskiego język obsługi oraz rozwijająca się infrastruktura działają na ich korzyść i czynią godnymi uwagi. Bardzo dobrym pomysłem na to, jak spędzić ferie za granicą są również narty w Davos. To najwyżej położone miasto w Europie, które znajduje się w Szwajcarii. Zimą prezentuje się niczym perfekcyjna miejscowość wprost z pocztówki, dzięki imponującym masywom górskim i ośnieżonym drzewom. To jeden z czołowych ośrodków narciarskich w kraju, w którym będziesz posiadać najlepsze możliwe warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu. Zróżnicowana i szeroka baza noclegowa oraz gastronomiczna robią wrażenie, dlatego będziesz mógł wykorzystać urlop do próbowania lokalnych specjałów. Dzieci z pewnością będą zachwycone, gdy po całym dniu zabawy na świeżym powietrzu odpoczną z kubkiem aromatycznej, gorącej czekolady w dłoni. Jeżeli lubisz Włochy, jednak do tej pory odwiedzałeś je tylko latem, warto rozważyć udanie się w Alpy i poznanie tego państwa od zupełnie innej strony.

Uciec przed mrozem i wypocząć w promieniach słońca

Ty i Twoja rodzina macie już dość długich, zimowych wieczorów, kapryśnej pogody i braku promieni słonecznych? W takim razie nie zastanawiaj się dłużej, gdzie na ferie za granicę powinniście się udać. Bez wątpienia musi to być jeden z krajów, które słyną z wysokich temperatur nawet o tej porze roku. Bardzo popularnym kierunkiem jest oczywiście Egipt. Tutaj nie musisz martwić się brakiem pięknej pogody oraz nudą. Spędzisz długie godziny na szerokich plażach, nurkując w turkusowej wodzie i podziwiając zupełnie inną kulturę, która znajduje odzwierciedlenie w architekturze, ubiorze, czy w muzyce. Będziesz delektować się wyśmienitymi potrawami i podziwiać egzotyczne zwierzęta.

Takie ferie za granicą to gwarancja szczerych uśmiechów na twarzach dzieci! Warto podkreślić, że ceny takich wycieczek również są atrakcyjne. Pragniesz zabrać swoich najbliższych w prawdziwą podróż marzeń? Spakujcie się i wsiądźcie do samolotu, który zabierze Was na jedną z odległych, tropikalnych wysp. Dominikana, a może Aruba? Niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, będziecie w stanie podziwiać krajobrazy, które są zupełnie odmienne od tego, co prezentuje się za oknami polskich domów na przełomie stycznia i lutego. Szarość, błoto i deszcz znikną zastąpione całą paletą barw, zapachem wyśmienitych, świeżo dojrzewających owoców, szumem krystalicznie czystej wody oraz śpiewem rajskich ptaków. Czekać będą na Was rozmaite sporty takie jak siatkówka plażowa i surfing, intrygujące zakątki idealne do zwiedzania oraz potrawy, których do tej pory nie próbowaliście. Co prawda lot trwa dość długo, ale i ten czas możesz wykorzystać na wspólne oglądanie filmów czy rozmowę z pociechami. Jeśli nie byłeś przekonany co do tego, gdzie na ferie zimowe za granicę powinniście się wybrać, teraz odpowiedź jest już jasna. Wypoczynek w takim miejscu zapewni Ci dawkę energii, która wystarczy aż do letnich wakacji!