Jak wyregulować drzwi antywłamaniowe?

Niezwykle ważne jest, byś mógł czuć się bezpiecznie, niezależnie od tego, czy idziesz ulicą, czy siedzisz w zaciszu swojego domu. Mogłoby wydawać się, że kradzieże już nie mają miejsca, biorąc pod uwagę, jak zaawansowane są technologie, których zadaniem jest ochrona Cię przed takimi incydentami. Jednak te przykre, a także nieprzyjemne sytuacje wciąż się zdarzają. Niewątpliwie nikt, włącznie z Tobą nie chciałby stać się ofiarą kradzieży. Bezpieczeństwo na ulicy zapewnia obecność służb porządkowych w przestrzeni miejskiej. Z kolei w przypadku domu – gwarantem odpowiedniego zabezpieczenia są drzwi. W momencie, gdy stoisz przed zakupem tego produktu, dobrze, żebyś pamiętał o tym, że drzwi antywłamaniowe Bydgoszcz w sklepie Tessa to właściwie każde drzwi wejściowe, które posiadają odpowiednie, a także solidne zamki oraz zawiasy.

Dlaczego regulacja drzwi antywłamaniowych jest ważna?

Już na etapie montażu dobrze jest skorzystać z usług osób, które są w tej materii doświadczone oraz potrafią takie czynności wykonać profesjonalnie. Dzięki temu na pewno zaoszczędzisz czas, a także będziesz mieć pewność, że drzwi będą funkcjonowały prawidłowo. Zawiasy w drzwiach pełnią bardzo ważną funkcję i od ich właściwej kondycji zależy to czy drzwi wejściowe dobrze będą spełniały się w roli zabezpieczenia; przed kradzieżą, ale także chociażby zimnem. Regulacja zawiasów nie należy do czynności najtrudniejszych, ale by była wykonana dobrze – wymaga nieco doświadczenia. Najważniejszym narzędziem, które użyte jest do takiego procesu to klucz imbusowy. Jeżeli zakupiłeś drzwi w sklepie Tessa, w Bydgoszczy – ten klucz prawdopodobnie znajdzie się w zestawie. Regularna konserwacja drzwi wejściowych w efekcie skutkuje ich dłuższą żywotnością, ale również prawidłowym, bezproblemowym działaniem.

Regulacja drzwi antywłamaniowych – kiedy ją wykonać?

Jeżeli Twoje drzwi zaczęły skrzypieć czy szurać – może to być sygnałem, że dzieje się z nimi coś niewłaściwego. Ich codzienne otwieranie, a także zamykanie sprawia, że mechanizm w naturalny sposób ulega rozregulowaniu. W przypadku drzwi wejściowych oprócz codziennego użytkowania, na całą konstrukcję mają wpływ również warunki atmosferyczne. W przypadku skrzypiących drzwi czasami wystarczy jedynie przesmarowanie zawiasów, ale czasami pojawia się potrzeba ich regulacji. W momencie kiedy drzwi stawiają opór w trakcie otwierania czy zamykania – wtedy ich regulacja jest obowiązkowa. W innym wypadku możesz narazić się na zwiększoną nieszczelność, a także zmniejszone właściwości antywłamaniowe. Regulacja drzwi wejściowych nie jest czymś szczególnie skomplikowanym, jednak by była wykonana szybko i dobrze – wymaga wprawy. Warto pamiętać, że można do tego zatrudnić profesjonalną ekipę. Regulację nachodzenia skrzydła drzwi na ościeżnicę wykonuje się poprzez odrysowanie położenia skrzydeł względem tejże ościeżnicy. Po otworzeniu drzwi należy zmierzyć odległość narysowanych oznaczeń od krawędzi futryny – powinna być ona taka sama w przypadku górnej i dolnej części. Położenie skrzydła drzwi w tej płaszczyźnie koryguje się dzięki śrubom imbusowym, które znajdziemy w górnej części zawiasów. Klucz imbusowy jest narzędziem, które umożliwia wykonanie korekty poprzez wykręcanie lub wkręcanie śruby.

Drzwi antywłamaniowe – jakie wybrać?

Jak już wiesz, drzwi wejściowe nie muszą być opisane jako antywłamaniowe, by spełniać taką funkcję w Twoim domu. Jeżeli jesteś mieszkańcem Bydgoszczy, warto byś zapoznał się z ofertą sklepu Tessa. Znajdziesz tam produkty sprawdzonych i doświadczonych producentów. Możesz zdecydować się na przykład na drzwi wejściowe pochodzące z największej polskiej fabryki drzwi, czyli PORTA. Ich flagowym produktem jest PORTA Koncept, który można wykonać w przeróżnych wariantach kolorystycznych. Ciekawym wyborem będą drzwi od austriackiej marki DOMOFERM, a w szczególności model Prestige UT6 US6. Jeżeli zależy Ci na drewnianych drzwiach – warto byś przyjrzał się produktom marki CAL. Ich specjalnością są drzwi wyprodukowane z prawdziwego dębu. Być może zależy Ci na wspieraniu polskich producentów – wtedy dobrze jest zainteresować się drzwiami od Delta MASTER, które mogą się pochwalić rozbudowanym systemem zamka, a także trzema stałymi bolcami antywyważeniowymi. Warto jednak, żebyś zapoznał się z całą ofertą sklepu Tessa.