KOMPLEKSOWE PROJEKTOWANIE WNĘTRZ KROK PO KROKU

Własne mieszkanie to marzenie tysięcy Polaków. W końcu jest to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, gotujemy, odpoczywamy oraz oddajemy się wielu innym przyjemnościom. Tak ważne jest, by mieszkanie było zaprojektowane dokładnie tak, jak sobie to wyobrażamy. Tylko dzięki temu będziemy się czuć w nim jak u siebie. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie, jak wykończyć mieszkanie, by oprócz własnego komfortu, wnętrze prezentowało się atrakcyjnie dla oka, a przy okazji było funkcjonalnie. W tym celu warto dowiedzieć się, jak powinno wyglądać urządzanie mieszkania krok po kroku.

ANALIZA POTRZEB TWOICH ORAZ DOMOWNIKÓW

Pierwszą i najważniejszą kwestia, którą powinniśmy przemyśleć to potrzeby, zarówno nasze, jak i reszty domowników. To właśnie nasz tryb życia powinien stanowić punkt wyjścia do zaprojektowania komfortowego i funkcjonalnego wnętrza. Dla domowników, którzy zdecydowaną większość posiłków przygotowują w domu, niezbędna będzie wygodna kuchnia, która pozwoli na komfortowe gotowanie. Jeśli dużo czasu spędzamy w salonie, oglądając filmy, niezbędna będzie wygodna przestrzeń z dużą kanapą. Zdarza nam się pracować zdalnie? Zastanówmy się nad zaaranżowaniem naszego domowego gabinetu z biurkiem i fotelem biurowym, w którym nasze obowiązki służbowe będziemy wykonywać w komfortowych warunkach.

ANALIZA PRZESTRZENI WNĘTRZA

Drugą fundamentalną kwestią w planie wykończenia mieszkania krok po kroku będzie dopasowanie potrzeb domowników do metrażu wnętrza oraz wymiarów poszczególnych pomieszczeń, jakimi dysponujemy. W tym kroku pod wymiar poszczególnych pomieszczeń będziemy dobierać podstawowe meble oraz rozplanowanie pomieszczenia. Jeżeli kuchnia jest odpowiednio duża, a my mamy zwyczaj jadania w domu, wtedy zarezerwujmy trochę miejsca na przestrzeń jadalną z dużym stołem oraz krzesłami. Pod wymiar kuchni wybierzmy też odpowiednie meble oraz ich ustawienie tak, by gotowanie było najwygodniejsze dla nas. Planując aranżację salonu, pamiętajmy, by kanapa lub rogówka była naprzeciw telewizora. Warto wziąć pod uwagę kierunek, w jaki na dane pomieszczenie wpada światło słoneczne. Jeżeli sypialnia jest umieszczona na południowo-wschodniej stronie to miejmy świadomość, że dużo światła będzie badać na to pomieszczenie z rana. Jeżeli natomiast planujemy aranżacje gabinetu, pomieszczenie od tej strony będzie również dobrym pomysłem ze względu na fakt, iż podczas pracy będziemy mieli bardzo dużo światła w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz