Zadbaj o klimat w swojej restauracji dzięki drewnianym dekoracjom

Każda szanująca się restauracja potrzebuje dobrego wystroju. Zaproszenie gości do lokalu nieatrakcyjnego wizualnie często graniczy z cudem, dlatego przedsiębiorcy szukają prostych rozwiązań, które przez niewielkie nakłady finansowe mogą znacznie wpłynąć na wygląd danego miejsca. Bardzo często sięgają po dekoracje do restauracji!

Czym się zajmujemy?

Projektowanie designu

Dekorowanie przestrzeni

Wytwarzanie mebli

Nieraz zdarza się, że wysokiej jakości, aromatyczne potrawy nie są wystarczającą wizytówką danego miejsca. Dlaczego? Trzeba mieć na uwadze fakt, że ludzie przychodzą do restauracji przede wszystkim parami lub grupami, by ze sobą porozmawiać i miło spędzić czas, a więc nie tylko spożyć pyszny posiłek. Z tego powodu już na etapie projektowania wnętrza powinno się szczególnie przyłożyć do wystroju. Niesamowicie istotny jest wybór mebli, ponieważ będą cały czas używane przez klientów. Tak więc krzesła muszą być wygodne, stoły powinny posiadać odpowiedni rozmiar. Dobrze także, by ich faktura była ciekawa. Czasami jednak nawet to nie jest wystarczające, by restauracja oczarowała gości. Dlatego gustowne dodatki są jak najbardziej wskazane.

Dekoracje do restauracji są naprawdę różnorodne. Bardzo często na stolikach układa się wazony ze świeżymi kwiatami, w mniej uczęszczanych strefach lokalu można ustawić ciekawy wieszak na płaszcze lub rzeźbę. Istnieje ogromny wybór, dlatego poszukiwania warto ograniczyć. Z tego powodu drewniane dekoracje wydają się najlepszą propozycją. Dlaczego? Drewno to materiał bardzo uniwersalny i wpasuje się w każdy rodzaj powierzchni. Co więcej, bardzo często restauracje wykorzystują drewniane meble, dlatego również dekoracje mogą z powodzeniem być wykonane z tego materiału.

Jakie dekoracje drewniane są najlepszym wyborem?

Drewniane dekoracje do restauracji mogą pełnić nawet funkcje praktyczne. Świetnym pomysłem jest zawieszenie w lokalu kilku półek i umieszczenie na nich książek lub roślin. Książki to dobra propozycja, jeżeli w Twojej restauracji często pojawiają się pojedyncze osoby, ponieważ czytaniem mogą uświetnić oczekiwanie na posiłek lub odpoczynek po zjedzeniu. Nie można też zapominać o ich ciekawym wyglądzie.

Mniej praktycznym rozwiązaniem, ale nadal bardzo ciekawym jest postawienie na postarzane, drewniane ramy obrazów. Same w sobie przyciągają uwagę i pasują do każdego dzieła. To natomiast można nabyć nawet w niewielkich cenach na różnych portalach aukcyjnych lub targach staroci. Zamiast obrazu można też powiesić na ścianie lustro!

Warto postawić także na drewniane świeczniki. Świeca na każdym stoliku to często stosowane rozwiązanie i zarazem bardzo eleganckie. Podobne produkty występują w postaci przekrojów pnia z wydrążonym otworem na środku. Oczywiście, można pozwolić sobie także na bardziej awangardowe propozycje.

Jeżeli restauracja posiada sporą powierzchnię, to na przykład w rogu można ustawić drewnianą skrzynię. Będzie ona ciekawym dodatkiem, przełamie nudę, a przy okazji można w niej schować różne przedmioty, które nie są na obecną chwilę potrzebne.

Dodaj komentarz